Warsztaty Kulinarne z Karolem Okrasą

„Kulinarne podróże  Szefów Misji Dyplomatycznych

z Mistrzem Kuchni Karolem Okrasą w Zakopanem”

 

 

 

I warsztat tegorocznej edycji  w Zakopanem to spotkanie z  potrawami tego regionu. Mistrz Kuchni Karol Okrasa przygotował dla wszystkich uczestników klasyczną góralską kwaśnicę, natomiast  członkinie i członkowie korpusu dyplomatycznego, stworzyli od podstaw moskole z kwaśną śmietaną i wędzonym pstrągiem,  hałuski na słonince, smażonego pstrąga  z kiszoną kapustą.. O tajemnicach, przebogatej kuchni tej części Polski Karol Okrasa opowiadał w gościnnych progach Karczmy Sywor. Gotowaniu par ambasadorskich towarzyszyły zaś doskonałe trunki Tłoczni Maurer.

W czasie spotkań warsztatowych „Kulinarnych podróży z Karolem Okrasą ” uczestnicy zapoznają się z bogatymi tradycjami polskiego ucztowania i przyjmowania gości, zgłębiają tajniki przygotowywania narodowych polskich dań i podawania ich ze znamienitymi krajowymi trunkami. Dzięki wyjątkowemu sposobowi prowadzenia warsztatów przez Karola Okrasę szefowie misji dyplomatycznych wraz z małżonkami mogą, nie tylko poznać najbardziej charakterystyczne polskie smaki, ale także przekonać się, że wbrew panującym stereotypom, współczesna polska kuchnia bazująca na tradycyjnych składnikach, nie jest tłusta ani ciężka.

Celem organizacji spotkań warsztatowych z członkami korpusu dyplomatycznego jest zapoznanie ich polską kultura i tradycją kulinarną, pozyskanie wpływowych entuzjastów Polski pośród światowej dyplomacji oraz szerzenie wiedzy o niej w krajach, które reprezentują.

W spotkaniach biorą udział panie i panowie ambasadorzy wraz z małżonkami m.in. z Panamy, Belgii, Argentyny, Szwecji, Nigerii, Kanady, Irlandii.

Na zakończenie IX edycji zorganizowana zostanie specjalna uroczystość, na którą zostaną zaproszeni wszyscy szefowie misji dyplomatycznych wraz ze współmałżonkami. Podczas gali uczestniczkom „Podróży kulinarnych z Okrasą ” zostaną wręczone certyfikaty zakończenia kolejnej edycji przygody z polską kuchnią.

Zamów przez internet:

Dołącz do nas:

Lokalizacja:

Wyróżnienia: